O nas

Stabilność, rozwój i perspektywa to najlepiej nas opisuje

O nas

Stabilność, rozwój i perspektywa to najlepiej nas opisuje

Silgan Metal Packaging Szprotawa Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie zakłady produkcyjne ma zlokalizowane w województwie lubuskim w Małomicach i Wiechlicach koło Szprotawy około 60 km na południe od Zielonej Góry. Firma jest polskim oddziałem wiodącego producenta i lidera rynku opakowań – amerykańskiej Grupy Silgan Holdings.

Grupa Silgan, do której należą zakłady, została założona w 1987 roku przez Phila Silvera i Grega Horrigana. Siedziba znajduje się w Stamford w stanie Connecticut. Silgan posiada 113 zakładów produkcyjnych w Ameryce Północnej i Południowej, Azji i Europie. Łącznie firmy te zatrudniają blisko 16 tysięcy pracowników. Silgan Holding to nie tylko metalowe, ale również plastikowe opakowania, pojemniki do dań gotowych oraz metalowe nakrętki do słoików.

Więcej informacji na temat działalności Grupy Silgan można znaleźć na stronach korporacyjnych:
silgan.com, silganmp.com oraz silganholdings.com 

Zakłady w Małomicach i Wiechlicach powstały w 1996 roku pod nazwą Asko i działały pod nią do roku 2007, czyli do momentu sprzedaży firmy przez prywatnego właściciela austriackiemu koncernowi Vogel&Noot Packaging powiększając w ten sposób jego zakres działalności na Polskę. W roku 2011 koncern Vogel&Noot Packaging sprzedał wszystkie, należące do niego fabryki Holdingowi Silgan, zachowując dla swoich dawnych fabryk wspólną nazwę Silgan Metal Packaging.

W europejskiej Grupie Silgan zakłady koło Szprotawy wyspecjalizowały się w produkcji opakowań metalowych do produktów chemicznych takich, jak: lakiery, farby, szpachle, utwardzacze, znicze itp.

Silgan Metal Packaging Szprotawa Sp. z o.o. realizuje zlecenia i dostarcza opakowania nie tylko dla czołowych polskich producentów, ale również za granicę, do Czech, Słowacji, Finlandii, Szwecji oraz Niemiec. Dzięki wysokiej jakości materiałom, wiedzy i doświadczeniu załogi udowadnia, że opakowania z logo Silgan, to gwarancja najwyższej jakości.

Zakład Silgan Metal Packaging Szprotawa Sp. z o.o. posiada ogromny potencjał rozwojowy dzięki ciągłym inwestycjom w park maszynowy, kompetencje i doświadczenie pracowników oraz czerpanie wiedzy w ramach współpracy pomiędzy zakładami Grupy Silgan.

Dołącz do najlepszych! Dołącz do nas!